ایزوگام دلیجان در شهریار

ایزوگام دلیجان در شهریار
ایزوگام دلیجان در شهریار محصولی است که از تیشو (فلت الیاف شیشه مسلح) و همچنین پلی‌ استر و قیر ایزوگام دلیجان در شهریار که با پلیمر های مخصوص اصلاح شده است.

تشکیل شده از دو لایه نمدی شکل است که لایه زیر از فلت الیاف شیشه و لایه رویی از جنس منسوجات پلی‌ استر هستند، این دو لایه توسط مذاب قیر اصلاح و با مواد پلیمری اشباع می‌شوند و در هنگام بسته بندی شدن ایزوگام دلیجان در شهریار برای جلوگیری از چسبیدن هر طرف عایق ها با مواد ریز دانه و یا فیلم پلاستیکی روکش می‌کنند.

در این قسمت ایزوگام دلیجان در شهریار مهم است که مشخصات استاندارد قسمتی از مواد اولیه عایق‎ های را مطرح کنیم.

منسوج پلی‌ استر به عنوان لایه اشباع شونده ایزوگام دلیجان در شهریار از مواد مذاب قیری در عایق‎ رطوبتی استفاده میشود.

ایزوگام دلیجان در شهریار

خصوصیات پلی‌ استر نیافته ایزوگام دلیجان در شهریار
منسوج میبایست به طور کامل از پلی‌ استر تولید گشته باشد و سطح منسوج باید و صاف و هموار و یکنواخت باشد.

منسوج در زمان تا شدن، تکه شدن و یا پاره کردن باید عاری از هر گونه ذرات و یا مواد خارجی که قابل مشاهده باشد.

منسوج میبایست در زمان رول شدن ایزوگام در دمای ۱۰ – ۶۰ درجه سانتی گراد حالت چسبندگی نداشته باشد.

وزن هر رول عایق ایزوگام دلیجان در شهریار نباید بیش از ۴۰ کیلوگرم باشد.

جذب شیره در پلی‌ استر باید یکنواخت و یک دست صورت گرفته باشد.

رول ‎ها هنگام جابجایی نباید باز شوند، بعد اینکه بسته بندی باید منظم و بدون وجود هر نوع فرو رفتگی و یا برآمدگی در قسمت بیرونی باشد.

رول ‎های ایزوگام دلیجان در شهریار باید در لفاف کاغذی و یا پلاستیکی بسته بندی بشوند.

ویژگی های مواد تشکیل دهنده عایق پیش ساخته (ایزوگام دلیجان در شهریار)
قیر صنعتی ۷۰-۶۰
قیر مورد استفاده در ایزوگام دلیجان در شهریار، قیر ۶۰-۷۰ است که این عدد درجه نفوذ در قیر می‌باشد. نحوه بررسی به این روش است که یک سوزن مخصوص به وزن ۱۰۰ گرم از ارتفاع معلوم به درون قیر انداخته می‌شود. مقدار نفوذ سوزن در زمان ۵ ثانیه، درجه نفوذ قیر را تعیین می‌کند. هر ۱ میلیمتر نفوذ به درون قیر، ۱۰ درجه، نفوذ را افزایش میدهد.

ایزوگام دلیجان در شهریار

مواد پلیمری: اتکتیک پلی پروپیلن یا APP به اختصار

پلی‌استر سوزنی
پلی‌استرها موادی میباشند که از الیاف مصنوعی درست میشند. ایزوگام برای تولید پنبه‌ های مصنوعی تولید کرده و توسط غلطک‎ های سوزنی بافته شده و به پلی‌ استر تبدیل میشوند. همچنین ضخامت پلی‌ استرها انواع مختلفی دارد.

فویل
ورقه هایی با جنس آلومینیوم که با ضخامت کم هست و که به آسانی شکل می‌گیرند. این ورقه ها را بر سطح ایزوگام دلیجان در شهریار قرار میدهند و با خاصیت انعکاس نوری که دارند در فصل های بسیار گرم از روان شدگی و یا به اصطلاح شل‌ شدن قیر و در نهایت خرابی ایزوگام دلیجان در شهریار جلوگیری میکنند. مقدار ضخامت فویل بین ۱۴ تا ۱۶ میکرون است.

پودر تالک
این پودر که از چسبیدن لایه های ایزوگام دلیجان در شهریار جلوگیری میکند، از آسیاب کردن سنگ تالک بدست می آید و در برخی از عایق ها به جای آن از پودر مس ۶۰ استفاده میکنند.

تیشو نخ دار
موادی شبیه به پشم شیشه که خواص اصلی آن را نیز دارا می‌ باشند تیشو است.تیشو (tisho)، نام عایق رطوبتی یک فلت با الیاف شیشه معدنی هست که این فلت بیشتر اوقات به وسیله الیاف شیشه تقویت میگردد.

ایزوگام دلیجان در شهریار

پوشال
مواد پلاستیکی که رشته رشته شده اند میباشد.

لایه‌ های شکل دهنده ایزوگام دلیجان در شهریار
مطابق استاندارد های ایران به صورت کلی نوع لایه‎ های کار رفته در تولید ایزوگام دلیجان در شهریار به 2 صورت می‌باشد:

1- ایزوگام تک لایه دلیجان در شهریار که از پلی‌ استر دوخته شده که این نوع از ایزوگام  نسبت نوع دو لایه کمی ظریف‌ تر است؛ ولی قابلیت انعطاف پذیری بیشتری را دارد. (جهت استفاده پی ساختمان)

2- ایزوگام دو لایه دلیجان در شهریار شامل تیشو و پلی‌ استر که این نوع ایزوگام ضخیم‌ تر از نوع تک لایه بوده و دارای استحکام بیشتری می‌ باشد. (مخصوص سطوح خارجی مانند: پشت بام، بدنه استخر و تونل ها)

3- ایزوگام دلیجان در شهریار که از تیشو و پلی‌ استر تشکیل شده و این نوع ایزوگام دلیجان ضخیم‌ تر از تک لایه است و دارای استحکام بالاتری می‌باشد. (جهت استفاده سطوح خارجی مانند: بدنه استخر، پشت بام و تونل ها میباشد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *