ایزوگام در گوهردشت

ایزوگام در گوهردشت

ایزوگام در گوهردشت
این وسیله جهت برقراری ارتباط بین زیر عایق و فضای بیرون بکار گرفته می شود با استفاده از این هواکش رطوبت ایجاد شده در زیر عایق به بیرون هدایت می گردد که ایزوگام در گوهردشت این وسیله در کلیه ساختمان ها ایزوگام در گوهردشت به ویژه در مناطق مرطوب توصیه می شود و هواکش ها می بایستی در قسمتی از محل مورد نظر نصب گردد، که بیشترین رطوبت یا بخار آب در آنجا متمرکز گردیده است. مانند: دستشوئی، حمام و آشپزخانه

توجه: هنگام نصب ایزوگام در گوهردشت باید دقت شود تا قسمته ای زیرین هواکش حداقل Millimetre 1 با سطح عایق کاری فاصله داشته باشد تا هوا در زیر عایق جریان داشته باشد.

ایزوگام در گوهردشت

برای نصب ایزوگام در گوهردشت باید:

۱- ابتدا باید سطح پشت بام بوسیله جارو و شستشو تمیز شود و کلیه اشیاء فلزی مثل کولر، منبع انبساط، منبع های ذخیره آب و غیره قبلا به دقت برداشته شده و سطح کار کاملا آزاد باشد.
۲- ترک ‎ها در صورتیکه بزرگتر از یک سانتیمتر باشند با خمیر ماستیک و یا سیمان پر می‎شوند و ایزوگام چنانچه از آستر و یا درزگیر استفاده شده از خشک شدن آنها اطمینان حاصل شود.
۳- در صورت نیاز ایزوگام در گوهردشت(شوره شدن یا صیقلی نبودن زیر کار) در هر متر مربع ۵۰۰ گرم خمیر پرایمر می‎زنیم.

۴- پس از خشک شدن کامل خمیر بطوری که به دست نچسبد کار را ادامه می‎دهیم.
۵- برای شروع نصب ایزوگام، باید مشعل روشن شده، شعله آن تنظیم شود. سپس اندازه گیری ایزوگام در گوهردشت از قسمت ناودانی کار شروع می‎شود.
۶- سطح کار را به فاصله‎های عرضی ۹۰ سانتیمتر علامت گذاری می‎کنیم.
یک تکه لایه به ابعاد ۵۰*۵۰ بصورت قیفی داخل ناودان ایزوگام می‎کنیم و از اتصال کامل با بدنه لوله اطمینان حاصل می‎کنیم.
در جلو ناودان یک متر لایه ایزوگام در گوهردشت میکنیم. باید توجه داشت که آب فقط در قسمت نقطه اوج سقف روان است؛ ولی در نقطه صفر مساحتی از اطراف آبراه آب جمع می‎شود و تا مدتی می‎ماند تا از آبراه عبور کند.
نقاط اوج و صفر میزان شیب اعمال شده در شیب بندی می‎باشد.
این مساله اجتناب ناپذیر است و با شدت بارندگی، ایزوگام کم بودن شیب، کمبود آبراه و یا قطر آن تشدید می‎شود.
به همین علت ابتدا بایستی حدودا تا ایزوگام در گوهردشت شعاع ۱متر از هر طرف آبراه را یک بار عایق بندی ایزوگام در گوهردشت نمود و سپس عایق بندی کل سقف را آغاز کرد.۷- زیر هر کدام از منابع آبی مثل چیلر یا کولر تک لایه‎های دو متری ایزوگام می‎شود.
۸- لایه اصلی را باز و مقابل ناودان شروع یه نصب ایزوگام می‎نماییم. در زمان اجرای ایزوگام باید رول ایزوگام را که طول آن ۱۰ متر است باز کرده و به دو قسمت ۵ متری از دو طرف جمع کرده و از نقطه وسط شروع به نصب ایزوگام میکنیم.
دلیل این کار این است که اگر از یک سر لایه شروع به نصب ایزوگام کنیم خط تنظیم آن تراز نمیشود و لایه کج ایزوگام می‎شود.
۹- بصورت چپ و راست حرکت میکنیم بصورتی که ایزوگام در گوهردشت عایق ردیف چپ و راست لایه نصب شده لبه‎ های آن را به مقدار ۱۰ سانتیمتر پوشش میدهد. همپوشانی دو لایه کنار هم باید ۱۰ سانتیمتر باشد.

ایزوگام در گوهردشت

ویژگی های پلی استر ایزوگام در گوهردشت:
۱ـ منسوج باید ۱۰۰% از پلی استر تولید شده باشد.
۲ـ سطح منسوج باید یکنواخت و نسبتاً صاف و هموار باشد.
۳ـ منسوج در هنگام تا کردن، ایزوگام در گوهردشت تکه تکه و پاره کردن باید نسبتاً ایزوگام در گوهردشت عاری از ذرات و مواد خارجی قابل مشاهده باشد.
۴ـ منسوج باید که در هنگام رول در دمای ۱۰ تا ۶۰ درجه سانتی گراد چسبندگی نداشته باشد.
۵ـ وزن هر رول نباید از ۴۰ کیلوگرم تجاوز کند .
۶ـ جذب شیره پلی استر ایزوگام در گوهردشت باید یکنواخت و یکدست باشد.
۷ـ رول ها باید به نحوی بسته بندی شوند، ایزوگام که هنگام جابجایی اولاً باز نشوند، ایزوگام در گوهردشت ثانیاً بسته بندی ایزوگام در گوهردشت باید منظم و عاری از وجود هر گونه فرو رفتگی یا برآمدگی در مقطع بیرونی باشد.
۸ـ رول ها باید در یک لفاف کاغذی یا پلاستیکی بسته بندی شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *